SKAMPARARAS

Grupa Skampararas zadebiutowała w 2000 roku, albumem o tytule Jedność i zwycięstwo, zespół zaprezentował na nim dynamiczny materiał, w którym ska dominowało nad pojawiającymi się niekiedy rytmami punkowymi. Dwa lata później grupa zarejestrowała kolejny materiał na płytę. Krążek o tytule Bawcie się wydany został w Czechach, a następnie w Polsce przez wytwórnię Jimmy Jazz Records.

W 2008 roku nowe kompozycje zespołu, pojawiły się na płycie o tytule Street Ska. Także tym razem zespół skupia się na jamajskim brzmieniu porywając słuchaczy do tańca przy kompozycjach utrzymanych w stylistyce współczesnego ska. W 2017 roku z okazji jubileuszu 20 – lecia istnienia, grupa nagrała ponownie najlepsze utwory z trzech dotychczasowych wydanych albumów. Na płycie o tytule XX wydanej przez Kontrowers & Skampararas Records gościnnie pojawili się byli członkowie grupy. Rok później zespół zarejestrował nowe kompozycję. Efektem sesji jest nowy album o tytule United. Na płycie znajdziecie 12 utwory stylistycznie łączące przebojowe kompozycję współczesnego ska z tonowanym brzmieniem jamajskim.

Skład grupy: Karolina Marek – wokal, Rafał Marek –perkusja, Piotr Metlak – bas, Krzysztof Latośiński – gitara, Adam Wsuł – instrumenty klawiszowe, Marcin Grygierek –trąbka, Wacław Mitko – puzon, Tomasz Wrzeszcz – saksofon.

ZESPOŁY CRF 2018

[showbiz zespoly]

You have Successfully Subscribed!