FRONTSIDE

Historia Frontisde zaczyna się 25 lat temu, w 1993 roku w Sosnowcu. Wtedy Astek (Sebastian Flasza) i Demon (Mariusz Dzwonek) po rozpadzie zespołów, w których grali – Dirty Flower i My Life – postanowili razem tworzyć muzykę. Muzykę, w której zawrą życiowe doświadczenia związane z miejscem, w którym dorastali oraz dźwięki inspirowane ich ulubionymi wykonawcami z kręgów ekstremalnego metalu i hard core’a. Zaliczali się do nich, chociażby Slayer, Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone. Właśnie mariaż metalu i hardcore’owych elementów złożył się na styl muzyczny Frontside. Muzycy szlifowali swój warsztat i styl z demówki na demówkę, z płyty na płytę.

Frontside jako jeden z celów postawił sobie zaskakiwanie odbiorców, dlatego też kapela nigdy nie trzymała się sztywnych ram gatunkowych. Znakiem rozpoznawczym zespołu stało się swobodne posługiwanie się nastrojem, harmoniami i melodią w połączeniu z ujarzmionym piekłem sekcji rytmicznej i spajającym wszystko doskonałym wokalem, opartym tak na czystych wokalizach, jak i diabelskim, opętańczym ryku wściekłej bestii. Frontside nie ominęły personalne turbulencje, ale od 2005 roku kapela gra w niezmienionym składzie. Tworzą go: Marcin “Auman” Rdest (wokal), wspomniany Demon (gitara), Dariusz “Daron” Kupis (gitara), Wojciech Nowa (gitara basowa) i Tomasz “Toma” Ochab (perkusja). I słynie ze znakomitych występów, które zjednały jej mnóstwo fanów oraz opinię jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce.  Doceniła Frontside też branża muzyczna. W 2003 roku grupę nagrodzono Fryderykiem za płytę “I odpuść nam nasze winy” z 2002 roku, drugą w dorobku formacji. Materiał ten ukazał się również w wersji anglojęzycznej (“Forgive Us Our Sins”) za sprawą szwedzkiej wytwórni Regain Records, zbierając pochwały w zagranicznych mediach, piszących o mocnej muzyce. O

prócz wymienionego, nagrodzonego Fryderykiem albumu dyskografia Frontside obejmuje jeszcze: debiutancki materiał “Nasze jest królestwo…” (2001), “Zmierzch Bogów – pierwszy krok do mentalnej rewolucji” (2004; na Zachodzie ukazała się pod tytułem “Twilight Of The Gods”), “Absolutus” (2006), “Teoria konspiracji” (2008), “Zniszczyć wszystko” (2010), “Sprawa jest osobista” (2014; z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego z Coma) i “Prawie martwy” (2015). Jesień 2018 roku przyniesie dziewiąty studyjny krążek Frontside.

ZESPOŁY CRF 2018

[showbiz zespoly]

KUP BILET
Pole namiotowe
Karnety
free newsletter templates powered by FreshMail
 

Nasz newsletter

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Subscribe to our newsletter

Send me your newsletter (you can unsubscribe at any time).

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Nasz Newsletter

Chcę zapisać się do newslettera, a co za tym idzie wyrażam zgodę na przesyłanie na mój adres e-mail informacji o nowościach, promocjach od Cieszanów Rock Festiwal ( w każdym momencie możesz się wypisać z naszej listy)

free newsletter templates powered by FreshMail