FRONTSIDE

Historia Frontisde zaczyna się 25 lat temu, w 1993 roku w Sosnowcu. Wtedy Astek (Sebastian Flasza) i Demon (Mariusz Dzwonek) po rozpadzie zespołów, w których grali – Dirty Flower i My Life – postanowili razem tworzyć muzykę. Muzykę, w której zawrą życiowe doświadczenia związane z miejscem, w którym dorastali oraz dźwięki inspirowane ich ulubionymi wykonawcami z kręgów ekstremalnego metalu i hard core’a. Zaliczali się do nich, chociażby Slayer, Morbid Angel, Suicidal Tendencies, Cro-Mags, Agnostic Front, Warzone. Właśnie mariaż metalu i hardcore’owych elementów złożył się na styl muzyczny Frontside. Muzycy szlifowali swój warsztat i styl z demówki na demówkę, z płyty na płytę.

Frontside jako jeden z celów postawił sobie zaskakiwanie odbiorców, dlatego też kapela nigdy nie trzymała się sztywnych ram gatunkowych. Znakiem rozpoznawczym zespołu stało się swobodne posługiwanie się nastrojem, harmoniami i melodią w połączeniu z ujarzmionym piekłem sekcji rytmicznej i spajającym wszystko doskonałym wokalem, opartym tak na czystych wokalizach, jak i diabelskim, opętańczym ryku wściekłej bestii. Frontside nie ominęły personalne turbulencje, ale od 2005 roku kapela gra w niezmienionym składzie. Tworzą go: Marcin “Auman” Rdest (wokal), wspomniany Demon (gitara), Dariusz “Daron” Kupis (gitara), Wojciech Nowa (gitara basowa) i Tomasz “Toma” Ochab (perkusja). I słynie ze znakomitych występów, które zjednały jej mnóstwo fanów oraz opinię jednego z najlepszych koncertowych zespołów w Polsce.  Doceniła Frontside też branża muzyczna. W 2003 roku grupę nagrodzono Fryderykiem za płytę “I odpuść nam nasze winy” z 2002 roku, drugą w dorobku formacji. Materiał ten ukazał się również w wersji anglojęzycznej (“Forgive Us Our Sins”) za sprawą szwedzkiej wytwórni Regain Records, zbierając pochwały w zagranicznych mediach, piszących o mocnej muzyce. O

prócz wymienionego, nagrodzonego Fryderykiem albumu dyskografia Frontside obejmuje jeszcze: debiutancki materiał “Nasze jest królestwo…” (2001), “Zmierzch Bogów – pierwszy krok do mentalnej rewolucji” (2004; na Zachodzie ukazała się pod tytułem “Twilight Of The Gods”), “Absolutus” (2006), “Teoria konspiracji” (2008), “Zniszczyć wszystko” (2010), “Sprawa jest osobista” (2014; z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego z Coma) i “Prawie martwy” (2015). Jesień 2018 roku przyniesie dziewiąty studyjny krążek Frontside.

ZESPOŁY CRF 2018

[showbiz zespoly]

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!Bulk email software by FreshMail
You have Successfully Subscribed!