O Festiwalu

 

CRF to ugruntowana marka na festiwalowej mapie Polski. Ogólnopolski festiwal na trwałe wpisał się w kalendarz dużych imprez muzycznych w kraju i co roku gości kilkanaście tysięcy uczestników, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, w tym m.in. z Niemiec, Ukrainy, Czech i Słowacji.

W 2012 roku, według rankingu magazynu muzycznego „Machina”, Cieszanów Rock Festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najlepszych polskich letnich festiwali muzycznych. Impreza wykracza poza lokalny kontekst, zarówno ze względu na przyjeżdżających z zagranicy uczestników, jak i występujące zespoły takie jak amerykańskie Gogol Bordello, Marky Ramone’s, Madball i Agnostic Front, Kropiklani z Finlandii, brytyjskie The Animals, GBH i The Exploited, Kreator i Helloween z Niemiec, ukraińskie Jinjer). 

CRF cieszy się dużym zaufaniem i szacunkiem wśród artystów. Swoje jubileusze świętowały tutaj zespoły Big Cyc, Moskwa, Vader oraz Zielone Żabki. CRF miał również okazję zamienić się w plan teledysku. Dowodzony przez Kazika Staszewskiego Kult nakręcił podczas festiwalowego koncertu teledysk do swojego singla „Prosto” (ponad 2 miliony wyświetleń w serwisie YouTube). Natomiast zespół Muńka Staszczyka – T.Love Alternative zarejestrował na naszym festiwalu w 2014 roku swoje pożegnalne DVD i CD, które miało swoją premierę w formie płytowej 1 października 2015 roku. CRF to także festiwal przedpremierowych koncertów , takim był premierowy koncert Macieja Maleńczuka z płytą „Tęczowa swasta” w 2014 roku. Takie specjalne elementy programu czynią z naszego festiwalu w pełni autorską imprezę, wyróżniając ją na tle masowych przedsięwzięć muzycznych takich jak studenckie juwenalia czy lokalne a także ogólnopolskie imprezy rockowe.

Amerykańska legenda sceny hardcore – zespół Madball podczas CRF 2013

CRF W MEDIACH

Ogólnopolską i lokalną promocję festiwalu wpierają patroni medialni. Od lat współpracujemy m.in. z Gazetą Wyborczą, Antyradiem, Onet.pl. Do tej pory wydarzenie odnotowało kilkadziesiąt tysięcy publikacji (zapowiedzi, relacje, wywiady z organizatorami i artystami festiwalu). Festiwal stał się m.in. bohaterem reportażu TVP 2 zatytułowanego „Rockman”, który został wyemitowany 10 września 2014 roku na antenie TVP 2, w cyklu „Reporter Polski”.

DZIESIĘCIOLECIE CRF

Rok 2019 to ważna data dla idei festiwalowej zabawy. W tym roku swoje 50-lecie obchodzi amerykański Woodstock, legenda i wciąż żywy symbol jednoczącej siły muzyki. 15-17 sierpnia 2019 okrągły jubileusz świętuje również Cieszanów Rock Festiwal, jedna z największych imprez rockowych w kraju. Program dziesiątej edycji CRF to ukłon w stronę idei zapoczątkowanej przez amerykańskiego poprzednika oraz wielkie muzyczne święto przygotowane z myślą o najwierniejszych fanach podkarpackiej imprezy. Organizatorzy zapraszają na koncertowy cykl „The best of CRF”, festiwalowe atrakcje w klimacie „dawnych festiwali”oraz wakacyjny wypoczynek nad kąpieliskiem Wędrowiec. 

Amerykańska legenda sceny hardcore – zespół Madball podczas CRF 2013

FESTIWAL EKOLOGICZNY

CRF to impreza zorganizowana według ekologicznych standardów. Wszystkie materiały promocyjne drukujemy na certyfikowanym papierze ekologicznym pochodzącym z recyklingu. Posiłki podawane w Strefie Swojskiego Jadła serwowane są w naczyniach biodegradowalnych z otrąb pszennych, a do ogrzewania wody w wolnostojących kabinach prysznicowych, na terenie pola namiotowego, używamy ekranów solarnych. Na terenie festiwalu wprowadziliśmy ponadto segregację odpadów,  zainstalowaliśmy również punkt doładowania telefonów komórkowych za pomocą ładowarek solarnych, a w naszym festiwalowym przewodniku rozdawanym uczestnikom imprezy, umieściliśmy poradnik z prostymi wskazówkami proekologicznymi.

You have Successfully Subscribed!

Share This