W tym roku po raz pierwszy na tak dużą skalę CITY NGO podjęło wyzwanie zaopiekowania się dzieciakami festiwalowiczów i mieszkańców Cieszanowa, organizując dla nich wiele atrakcji w specjalnej Festiwalowej Strefie Dziecięcej.

Każdego dnia od czwartku 17 sierpnia do niedzieli 20 sierpnia w Festiwalowej Strefie Dziecięcej umiejscowionej na terenie kortów tenisowych przy szkole (w godzinach 10.00 – 15.00) oraz w starym spichlerzu obok parku dworskiego (w godzinach 16.00 – 18.00) odbywać się będą zajęcia i warsztaty dedykowane właśnie najmłodszym:

 • o godzinie 10:00 i o godzinie 13:00 – joga dla dzieci.
  Zapraszam na zabawy ruchowe dla dzieci, podczas których dzieciaki będą poznawać nazwy pozycji jogi, nazywać je w języku angielskim i świetni się przy tym bawić. W łatwy sposób przyswoimy sobie proste techniki na wyciszenie i relaks. Świetny pomysł na rozpoczęcie festiwalowego dnia 🙂
 • o godzinie 10:30 Ja Superbohater – warsztaty dla dzieci
  Ja Superbohater to warsztaty dla dzieci zainspirowane pozytywnym widzeniem siebie, które sięgają do ogólnie dostępnych postaci superbohaterów w świecie kreskówek i filmów. Każde dziecko ma swojego ulubieńca, uosabiającego te cechy, które dzieciaki chciałyby mieć.
  Podczas tych warsztatów będzie przestrzeń, by określić, co pociąga dzieci i jakie cechy chciałyby przypisać sobie, by czuć się wspaniale. Będziemy pracować warsztatowo, tworząc swoje zdania mocy, do których dzieci mogą się odnieść w dowolnej sytuacji w życiu, by poczuć się pewnie. Kończymy opowieścią Ja – Superbohater.
 • o godzinie 11:30 Wariacje artystyczne – warsztaty dla dzieci
  Wprowadzenie do świata kreatywności i pokazanie czym ona jest dla dzieci. Słów kilka o twórczości artysty J. Pollock, kreatywne eksperymenty z farba i przestrzenią.
 • o godzinie 12:10 Warsztaty poi dla dzieci
  Wprowadzenie do kuglarstwa, opis poi i ręczne tworzenie własnych poi treningowych przez dzieci. My zapewniamy materiały – skarpety i piłki. Pod okiem prowadzącej dzieci będą uczyć sie podstawowych ruchów i tricków.
 • o godzinie 14:00 w krainie inspiracji – czytanie książek po angielsku dla dzieci.
  Cieszanów Rock Festiwal czyta dzieciom po angielsku!!! To przestrzeń relaksu i odpoczynku przy anglojęzycznych książkach. Czytać będzie anglistka, matka, animatorka, nauczycielka, artystka. Zapraszamy 🙂

Ponadto:

 • leśne kalambury
 • kącik gier planszowych
 • gry i zabawy waszych rodziców (guma, klasy, kolaże itp.)
 • w bardzo starym kinie – czyli projekcje filmów na ekranie i głośne ich czytanie 🙂
 • kącik czytania bajek – czyli albo ktoś Wam albo Wy sami poczytacie sobie bajki.

Wszystkie zajęcia dla dzieci są bezpłatne. Zapraszamy dzieciaki w wieku od 5 do 14 lat.

 

Partnerami Festiwalowej Strefy Dziecięcej są: KAri`s ART, CITY NGO, Dobre Miejsce, Stowarzyszenie Cieszanów.pl, Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie

 

FESTIWAL PRZYJAZNY DZIECIAKOM – Miasteczko CITY NGO na kortach tenisowych przy szkole i w starym spichlerzu.

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!

ZAPISZ SIĘ DO NASZEGO NEWSLETTERA!Bulk email software by FreshMail
You have Successfully Subscribed!

free newsletter templates powered by FreshMail
 

Nasz newsletter

free newsletter templates powered by FreshMail